نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: جلسه‌ای در تهران برگزار کنید که در شورای امنیت ملی برگزار شود نه در دولت، همه ما بیاییم و در این جلسه درباره موضوع آب خوزستان اظهارنظر کنیم تا در پایان به یک نتیجه مناسب برسیم.

به گزارش خبرگزاری صالحین خوزستان ، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری استان خوزستان که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار کرد: در مسئله استخدام‌ها انتظار نگاه ویژه داریم، در گذشته نیشکر آمد و زمین کشاورزی مردم را گرفت به آن‌ها قول داده که بعداً خودشان و فرزندانشان در این شرکت‌ها به کار خواهد گرفت.

وی افزود: بعدها به سراغ استخدام کشوری و اعلام عمومی رفتند، اشخاص دیگری آمدند در همان زمین‌ها و جلوی چشم صاحبان زمین مشغول کار شدند و صاحبان آن بیکار و فقیر ماندند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه حدود 400 هزار نفر حاشیه‌نشین در اهواز وجود دارد عنوان کرد: عده زیادی از این حاشیه‌نشین‌ها همین صاحبان زمین‌های کشاورزی هستند که به دلیل فقر و بیکاری حاشیه‌نشین شده اند.

وی گفت: نیشکر خود یک خدمت بزرگی است اما منظور ما بی‌توجهی برخی مسؤولان است برخی آقایان در پایتخت نشسته اند تصمیم می‌گیرند و می‌گویند استخدام یک قانون کشوری است اما توجه ندارند که در منطقه ما چه اتفاقاتی می‌افتد، وقتی شخصی زمین کشاورزی و اموال خود را می فروشد و به خاطر بیکاری حاشیه‌نشین می‌شود ما با دیدن وضعیت او خجالت‌زده می‌شویم.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به وجود حوزه های نفتی در رفیع، جفیر و سوسنگرد بیان کرد: می خواهند تعداد 2هزارو 500 نفر در حوزه نفت استخدام کنند، اما ظاهراً اولویت استخدام برای وزارت نفت استان های اصفهان، مشهد، تبریز و… است.

وی ادامه داد: استخدام 2500 نفره وزارت نفت را به‌گونه‌ای طراحی کرده بودند که حتی یک نفر هم از خوزستان نتواند استخدام شود توجیه شان هم این بود هرشخصی که تحصیلات بیشتری دارد واجد شرایط است آیا این شرط ارزش آن را دارد که به خاطر آن عده زیادی از جوانان خوزستانی دچار انحراف شوند؟

نماینده ولی فقیه در خوزستان همچنین با اشاره به موضوع انتقال آب و اهمیت آن، عنوان کرد: وقتی می‌بینید نمایندگان خوزستان یا آیت‌الله حیدری فریاد می زنند بدانید همین متخصصان سازمان‌های دولتی به ما گزارش‌ خصوصی داده اند و می‌گویند که ما جرأت نداریم این مسائل را آشکار کنیم اما شما آگاه باشید که این‌چنین مسائلی وجود دارد.

وی افزود: آن گزارش‌هایی که ما از مسؤولان و کارگزاران خودتان دریافت کرده‌ایم نشان می دهد در صورت عملی کردن طرح انتقال آب آینده خوزستان بسیار بد می شود مسؤولان این را بدانند که ما بدون مستندات اظهارنظر نمی‌کنیم مستنداتی داریم که در موضوع انتقال آب اگر تصمیمات گرفته‌شده عملی شود صدمه سنگینی به خوزستان وارد می‌شود.

آیت الله موسوی جزایری گفت: خواهش من این است که جلسه‌ای در شورای عالی امنیت ملی با موضوع انتقال آب خوزستان تشکیل شود که هم ما با اطلاعات خودمان حضور پیدا کنیم و هم تمام مسؤولان ذی‌ربط حضورداشته باشند نمایندگان مجلس که منتخبین مردم هستند، صاحب صلاحیت قانونی هستند، حق نظارت دارند و قانون این صلاحیت را به آنان داده است.

وی با اشاره به اینکه اظهارنظرهای نمایندگان مجلس بر اساس حق قانونی است و مسؤولان باید تحمل بکنند، بیان کرد: بالاخره در یک جلسه باید به جمع‌بندی برسیم، اگر ما مبالغه کردیم و افراطی هستیم نظراتمان را اصلاح می‌کنیم، اگر آقایان مرکز نشین اطلاعاتشان دقیق نیست که اطلاعاتشان اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان اظهارکرد: جلسه‌ای در تهران برگزار کنید که در شورای امنیت ملی برگزار شود نه در دولت، همه ما بیاییم و در این جلسه درباره موضوع آب خوزستان اظهارنظر کنیم تا در پایان به یک نتیجه مناسب برسیم.