به گزارش خبرگزاری صالحین خوزستان به نقل مدیر اداره آموزش و پرورش دشت آزادگان آقای نعیمی ضمن خیر مقدم به تمامی حاضرین و مسئولین شهرستانی و استانی که دعوت ما را پذیرفتند و حضور پیداکردند ،گفت : هدف از برگزاری یادواره ها ،تلنگری است به ما که بدانیم شهدا کجا بودند و ما کجا هستیم و الگویی برای ما و فرزندان ما باشند و فرزندان ما بدانند و یاد بگیرند که چگونه راه شهدا را ادامه دهند .

وی افزود: شهید حبیب شریفی و تمام شهدا الگوی حسنه هستند و اگر این شهدا نبودند ، ما در این زمان ، شهدای مدافع حرم را نداشتیم . بدون شک همه ما مدیون شهدا هستیم .

امام جمعه شهرستان دشت آزادگان دکتر شمیل پور در این مراسم گفت: شهید ممکن الوجودی است که برخلاف همه مردم ،همیشه جاویدان هستند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی شهرستان دشت آزادگان افزود : شهید حبیب شریفی و تمام شهدا ، با شهادت و از خودگذشتگی خودشان تمام کشور را متجلی و نورانی کردند.

سرهنگ حاجتی معاون اجرایی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان در این مراسم گفت: شهید حبیب شریفی یک معلم ، فرمانده و شجاعی است که همراه با زنش جهاد کردند، شهید یعنی معامله گر با خدا و احسنت به شما مردم سوسنگرد و دشت آزادگان که با از خودگذشتگی در کل کشور افتخار آفریدند .

سرهنگ حاجتی در ادامه تایید کرد و گفت: شهدا عزیز هستند و باید عزیز بمانند ، بخصوص شهدای شجاع سوسنگرد و دشت آزادگان که لبیک گفتند و در میدان جنگ با کمترین امکانات حاضر شدند .یا آن شیر زن شجاع که تنها با یک چوب دستی ، گروهی از دشمنان را به محاصره انتداخت ،این یعنی شجاعت و قدرت است

وی افزود : باید به مادران این سرزمین تبریک گفت که چنین فرزندانی غیور ، شجاع ، ولایتمدار و …تربیت کرده اند.

سرهنگ حاجتی بیان کرد: شهید حبیب شریفی و چمران و خیلی از شهدای دیگر یعنی دفتر و قلم خود را برزمین می گذارد و تفنگ به دست به جنگ با دشمن می روند و با شجاعت و از خودگذشتگی ، پیروزی را به جامعه هدیه می کند .

وی افزود : تمام مردم باید شهدا و راهشان را در زندگی الگو قرار دهند و درگیر فضای مجازی و ماهواره ها نشوند تا افکار غربی ها و فتنه های آنها در بین ما نفوذ نکند .

سرهنگ حاجتی عنوان کرد : اگر اکنون در عمق زمین ، شهر موشکی ، خلیج فارس و عماد را داریم که تمام دشمنان را به لرزه درمی آورد. به برکت خون همین شهداست.

وی در پایان گفت : ایران قدرتی دارد که اگر آقا دستور دهد ،تنها در 7دقیقه و 30ثانیه تمام دشمنان از اسرائیل گرفته تا … با خاک یکسان می شوند و این قدرت و پیشرفت نشأت گرفته از خون پر برکت حبیب شریفی ها است،باید مردان بزرگ سوسنگرد را ستایش کرد .