به گزارش صالحین خوزستان / سردار حسن شاهوارپور در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان خوزستان، اظهار کرد: نسل اثرگذار جامعه در آموزش‌وپرورش تربیت می‌شود و از این منظر فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در استان قابل‌تقدیر است.
وی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش ایجادکننده وابستگی عاطفی دانش آموزان به مدرسه است، گفت: بار سنگین تربیت در جامعه به عهده مدارس است و پرورش شاگردان توانمند از کارکردهای باارزش عالمان، اساتید و معلمان است.
فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان عنوان کرد: فعالیت بسیج دانش‌آموزی، بسیج فرهنگیان و کارمندان در راستای حساسیت تعلیم و تربیت صورت می‌گیرد و نقش تعیین‌کننده‌ای در تربیت ایفا می‌کند.
وی افزود: بسیج نهالی است که امام عزیز برای پاسداری از تفکر اطلاع‌رسانی ابداع کردند تا جامعه از حوادث شکننده خارجی و داخلی حفاظت شود و اگر این نبود انسجام حرکت‌های مردمی اتفاق نمی‌افتاد.
سردار شاهوار پور با اشاره به تأکید حضرت امام خمینی (ره) بر تشکیل بسیج اظهار کرد: بسیج یک پشتوانه عظیم برای انقلاب است و تفکر بسیجی است که می‌توان ابرقدرت‌ها را مهار کند.
وی با اشاره بر اینکه بسیج دارای ظرفیت گسترده مردمی است، گفت: در حادثه زلزله اعتماد و محبت مردم به بسیج بسیار بود و هزاران تن اجناس و ١٨٠کانکس توسط بسیج به مردم زلزله‌زده تحویل داده شد همچنین ١٢روستا نیز باهدف بهینه رسانی خدمات‌دهی در حال مدیریت است.
فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان گفت: تفکر بسیجی تفکری است که خیر معنوی را دنبال می‌کند و این تفکر همواره باید در میان جوانان شعله‌ور باشد.
وی بابیان اینکه ما برای تهدید سخت باید همواره منابع خود را به‌روزرسانی کنیم، گفت: برای اینکه بتوانیم مسیر توسعه و پیشرفت را طی کنیم باید همواره از ظرفیت‌هایی که داریم استفاده کنیم.
سردار شاهوار پور خودباوری را یکی از اصول تفکر بسیجی دانست و عنوان کرد: باید با جلوگیری از گسترش کانون تکثیر معضلات اجتماعی و همکاری سایر نهادهای اجرایی، خودباوری را در جامعه گسترش دهیم.
وی بابیان اینکه تعامل خوبی میان آموزش‌وپرورش، سپاه و بسیج وجود دارد، گفت: این رویکردها از اتفاقات مناسبی است که باید ادامه پیدا کند و پشتیبانی مناسبی که از فعالیت‌های بسیج در آموزش‌وپرورش صورت می‌گیرد، باید موردحمایت واقع شود.
فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی دانش آموزان، برگزاری اردوها و اعزام‌های عملیاتی، تعمیر و ساخت مدارس در مناطق روستایی و محروم و شناسایی نخبگان و فراهم کردن امکان تحقیق و پژوهش برای آن‌ها را از فعالیت‌هایی برشمرد که توسط بسیج در مدارس انجام می‌شود.