امام جمعه اهواز:

آدرس‌های دشمن برای پیشرفت ایران غلط است

خبرگزاری صالحین خوزستان ، خطیب نماز جمعه اهواز گفت: آدرس‌های دشمن برای رسیدن به پیشرفت کشور غلط هستند زیرا پیشرفت‌های علمی و بزرگی که در دانشجویان و اساتید مشاهده می‌شود مدیون روحیه انقلابی هستیم که باید به مردم گفته شود‌.

 سید ابواحسن حسن‌زاده در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اهواز ضمن توصیه به رعایت تقوا در تمام امور زندگی اظهار داشت: مال و دارایی برای انسان هم می‌تواند منشا خیر و رسیدن به رضوان و هم می‌تواند وسیله دور شدن انسان از خدای تعالی باشد. به تعبیر امیرالمومنین  مال منبع شهوات است.

وی با بیان اینکه یکی از گناهان مالی بخل است، افزود: بخل یعنی اینکه انسان از مال و دارایی که دارد خرجی نکند و نقطه مقابل این موضوع اسراف بوده که این موضوع نیز به معنای خرج کردن بدون حساب و کتاب است.

خطیب نماز جمعه اهواز گفت: نقطه مقابل این دو صفت بخشندگی و خشوع است، گاهی بخل در مسئله فردی  و گاهی گرفتاری یک حکومت  است. یک دولت بخل دارد بدان معنا است که خزانه خالی نباشد  اما برای مردم خرج نکند. روایتی معروف و مشهور مولا امیرالمومنین خطاب به مالک اشترداریم که می‌گوید مالک را از چند دسته از افراد برای مشاور قرار دادن نهی می‌کند که بخیل یکی از آن‌ها است.

27 دیماه سالروز چهارشنبه سیاه در اهواز است

آیت‌الله حسن زاده با اشاره به مناسبت‌های پیش‌رو عنوان کرد: 26 دی ماه  سالروز فرار شاه از کشور جمهور اسلامی است که این فرد با فرارش سبب شد طومار منحوس و کثیف رژیم پهلوی برای همیشه از کشور برچیده شود و روز بعد یعنی 27 دی ماه که به چهارشنبه سیاه در اهوازمعروف است.

وی افزود: در دو نقطه اهواز یکی حسینیه اعظم و دیگری در دانشگاه‌ها توسط رژیم شاه حمله‌ای وحشیانه‌ای در اهواز صورت گرفت که سبب شهادت تعدادی زیادی از شهروندان شد. همه مسئولان ثبت وقایع تلاش‌هایی برای معرفی چهارشنبه سیاه در اهواز داشته‌اند اما باید این تلاش برای معرفی بیشتر رشادت‌های خوزستان و اهواز بیشتر انجام شود.

خطیب نماز جمعه اهواز ضمن گرامی‌داشت یاد شهدای انقلاب بیان کرد: در سال 1334 نواب صفوی یک طلبه  و رو حانی به تمام معنا انقلابی را به شهادت رساندند که با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در مدح این بزرگوار؛ ایشان هر جا که حضور پیدا می کرد آن روحیه حماسی و ایثار و فداکاری را به وضوح نشان می داد.

وی درباره اغتشاشات صورت گرفته در چند استان از کشور گفت: مقام معظم رهبری در 19 دیماه درباره اغتشاشات صورت گرفته در چند نقطه از کشور فرمودند که فرمایشات بیان شده بسیار مهم بوده و همه ما باید نسبت به آن‌ها تدبر کنیم.

آیت‌الله حسن زاده تصریح‌کرد: ایشان در سخنرانی تشکر و قدردانی از مردم را بیان کردند که اگر هزار بارهم تشکر کنیم کم است زیرا بصیرت حضور و آگاهی در صحنه مردم در راهپیمایی 13 دیماه شکوهی بود که توسط مردم نشان داده شد.

وی با بیان اینکه اهواز نخستین شهری بود که راهپیمایی سرکوب کردن اغتشاشات را برگزار کرد، گفت: از مسئولان صدا و سیمای استان و رسانه ملی برای پوشش خوب راهپیمایی مردم اهواز در 13 دی‌ماه تشکر می‌کنم.

همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ریشه‌های سیاسی آمریکا در ایران قطع شدند.

خطیب نماز جمعه اهواز  با اشاره به بخشی دیگر از سخنان مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری فرمودند در کنار مقاومت و فداکاری مردم پیشرفت‌های علمی را داشته‌ایم. القا دشمن این است که اگر بخواهیم  پیشرفت کنیم باید روحیه انقلابی  را کنار بگذاریم و  با کناره‌گیری از شعارهای انقلابی، آرمان‌های انقلابی و مخالفت با جهان استکباری می‌توانید به پیشرفت دست یابید.

وی تصریح‌کرد: آدرس‌های دشمن برای رسیدن به پیشرفت کشور غلط هستند زیرا پیشرفت‌های علمی و بزرگی که در دانشجویان و اساتید مشاهده می‌شود مدیون روحیه انقلابی هستیم که باید به مردم گفته شود که میزان پیشرفت علم در کشور نه تنها نسبت به انقلاب بلکه در حال حاضر چه میزان موفق بوده است.

آیت‌الله حسن زاده با بیان اینکه کشور ایران در منطقه از نظر تولید علم رتبه نخست یا دوم را دارد، گفت: مقام معظم رهبری اغتشاشات و تحرکات انجام شده را پاتک دشمن توسط دو قرارگاه عنوان کردند و فرمودند در 22 بهمن همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ریشه‌های سیاسی آمریکا در ایران قطع شدند.

وی عنوان کرد: ایشان در ادامه سخنرانی در جمع مردم قم اعلام کردند که دشمنان به صراحت گفته‌اند که ما از بیرون هیچ کاری را نمی‌توانیم انجام دهیم و باید تخریب از درون کشور صورت بگیرد بنابراین بر اساس فرمایشان رهبر انقلاب ما باید نسبت به این حیله دشمن آگاه و هوشیار باشیم.

اعتراضات به حق مردم و این آشوب ها باید از هم تفکیک شوند

خطیب نماز جمعه اهواز تصریح‌کرد: دشمنان در اغتشاشات از تمام ابزار خود اعم از شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های مجازی برای تحریک مردم به کار گرفتند که بخشی  از محتواهای آنها ازجمله سقوط شهر ایذه و نجات آن توسط نیروی دریایی سپاه ایذه نیز موجب خنده مردم شد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنرانی خود فرمودند که در تحلیل مشترک تمام مسئولان آمده است  که باید بین اعتراضات به حق مردم و این آشوب‌ها تفکیک کرد. مردم  خواسته‌های به حقی داشتند، دارند و خواهند داشت زیرا این خواسته‌های به حق مردم است اما کسی اجازه ندارد امنیت را از بین ببرد.

آیت‌الله حسن زاده گفت: رسانه ملی فعالان سیاسی و اقتصادی را دعوت کنند تا مطالبات مردم را بیان کنند زیرا در مناظرات سال 88 مقام معظم رهبری فرمودند اگر این‌ روند  ادامه پیدا کند آن وقت موقع انتخابات انفجاراتی رخ نمی‌دهد.

وی افزود:  مسئولان کشور باید ظرفیت ها در کشور بالا ببرند و این نیست که کسی نسبت به گرانی اعتراض دارد بگوییم علیه نظام صحبت کرده است، افرادی که راهپیمایی13 دیماه حضور پیدا کردند همه به برخی از مسائل موجود معترض هستند اما این موضوع مخالفت با نظام نیست.

خطیب نماز جمعه اهواز با بیان اینکه در ناامنی‌ها مثلثی تشکیل شد، عنوان کرد: رهبری فرمودند اضلاع مثلث تشکیل شده در آشوب‌های اخیر آمریکا و صهیونیست یک طرف، کشورهای پولدار و در راس آن‌ها سعودی‌ها و  از طرف دیگر پادوهای این حکومت‌های استکباری حضور داشتند.

وی گفت: از همه عزیزانی  که از ادامه اغتشاشات جلوگیری کردند تشکر می‌کنیم و مقام معظم رهبری  به مسئولان توصیه کردند که بین معترضین و آشوب گران تفکیک را در نظر بگیرند.